Endogenne hormony i ryzyko złamań kręgosłupa i szyjnego u starszych kobiet

U kobiet po menopauzie złamania kręgów często przypisuje się niskiej produkcji estrogenu i złamaniom biodra do wtórnej nadczynności przytarczyc ze względu na związane z wiekiem spadki spożycia wapnia i wchłanianie wapnia za pośrednictwem 1,25-dihydroksywitaminy D (1,25 (OH) 2 witaminy D ) .1,2 Wyniki retrospektywnych badań klinicznych dotyczących związku między tymi hormonami a częstością występowania złamania kości biodrowej lub kręgowej są sprzeczne ze względu na zmiany w stężeniu hormonu w surowicy lub witaminy D, które wynikają ze złamania, selekcja niereprezentatywnych przypadek i osoby z grupy kontrolnej oraz zastosowanie testów niewrażliwych na estradiol w surowicy.3-11 Aby określić wpływ endogennych hormonów na ryzyko złamań kręgów biodrowych i kręgowych, zbadaliśmy prospektywnie dużą kohortę kobiet w wieku 65 lat lub starszych. Porównano podstawowe stężenia wybranych hormonów w surowicy u kobiet, u których później wystąpiły złamania kości udowej lub kręgosłupa u kobiet losowo wybranych z tej samej kohorty.
Metody
Od 1986 do 1988 roku rekrutowaliśmy kobiety w wieku 65 lat lub starsze, które mieszkały w społeczności i które zostały zidentyfikowane na podstawie populacji w Baltimore, Minneapolis, Pittsburghu i Portland w Oregonie; 9704 z tych kobiet było włączonych do badania złamań osteoporotycznych12. Wykluczyliśmy czarne kobiety (z powodu niskiego ryzyka złamania biodra), kobiety, które przeszły obustronną wymianę stawu biodrowego, oraz osoby, które nie mogły chodzić bez pomocy.
Studia kliniczne
Na linii podstawowej kobiety zapytano, czy przyjmowały estrogeny, suplementy wapnia lub multiwitaminy zawierające witaminę D, o swoich zwyczajach palenia tytoniu oraz o spożyciu wapnia w diecie (za pomocą kwestionariusza częstotliwości żywności) .13 Boczne x wytworzono warstwy kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego, a gęstość mineralną kości w pięcie mierzono metodą absorpcjometrii pojedynczego fotonu (OsteoAnalyzer, Siemens-Osteon, Wahiawa, Hawaje); średni współczynnik zmienności między ośrodkami klinicznymi dla tego pomiaru wynosił 1,2%. 14 Nie sformułowano żadnych zaleceń dotyczących leczenia. Krew pobierano między godziną 8 a 14 po tym, jak kobiety stosowały dietę beztłuszczową przez noc, a surowicę natychmiast zamrożono w temperaturze -20 ° C. Próbki zostały wysłane do Instytutu Biomedycznego (Rockville, MD), gdzie były przechowywane w porcjach w ciekłym azocie (w temperaturze -190 ° C).
Identyfikacja złamań
Z kobietami kontaktowano się pocztą co cztery miesiące, aby ustalić ich status życiowy i zidentyfikować występowanie złamań; kontynuacja została ukończona w ponad 99 procentach. Złamania biodra potwierdzono przeglądem radiogramów uzyskanych w czasie hospitalizacji po złamaniu. Obserwowane boczne prześwietlenia rentgenowskie kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego uzyskano dla 79 procent kobiet, które jeszcze żyły w wieku 3,7 lat. Złamania zostały zidentyfikowane za pomocą ilościowej morfometrii przez personel badawczy, którzy nie byli świadomi wyników testu linii podstawowej. Uznano, że nowe złamanie nastąpiło, gdy nastąpił spadek o 20 procent i 4 mm w jakimkolwiek wymiarze pionowym jednego lub więcej kręgów piersiowych lub lędźwiowych.15,16
Wybór pacjentów i kontroli
Wykluczyliśmy kobiety, które stosowały terapię estrogenową w linii podstawowej
[więcej w: flexagen, anakinra, noni ]
[przypisy: folikulotropina, niedroznosc jelit, olx kety ]