Chlamydia trachomatis Zakażenia u kobiet rekrutów wojskowych ad 6

Geograficzna zmienność występowania była uderzająca. Od ponad 15 procent w pięciu stanach z najwyższą częstością występowania do mniej niż 5 procent w pięciu stanach z najniższym, różnice te mogą odzwierciedlać poziom obciążenia chorobą w niektórych stanach. Te regionalne różnice również wydają się odzwierciedlać regionalne różnice w chorobie chlamydii, jak donosiły Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom.34,35 Na przykład częstość występowania w Północnej Karolinie podobno wahała się od 10% do 17% .35 Częstość występowania jest mniejsza w regiony takie jak Wisconsin i Washington State, gdzie istnieją programy kontroli chlamydii oparte na kliniki i gdzie odnotowano spadek częstości występowania chlamydii.26,27,32,36 W naszych badaniach częstość występowania wynosiła 11,3 procent w Karolinie Północnej i 3,8 procent dla stanu Waszyngton. Nasze dane sugerują, że zakażenie chlamydiami pozostaje powszechne u młodych kobiet w Stanach Zjednoczonych. Z 80-procentową stopą wolontariuszy wśród kobiet, z którymi się kontaktowano i reprezentacją z 50 stanów i 4 terytoriów, nasze badanie miało szeroki zakres próbkowania geograficznego. Jednym z ograniczeń naszych badań jest to, że nie wiadomo, czy częstość występowania czynników ryzyka zakażenia chlamydiami różni się między młodymi kobietami, które zdecydują się przyłączyć do wojska, a tymi, które tego nie robią. Jednak cechy charakterystyczne demograficznych i seksualnych czynników ryzyka u naszych pacjentów wydają się podobne do cech innych populacji regionalnych i klinicznych, 25, a także tych z dużego, opartego na społeczności badania.31 Dodatkowym ograniczeniem jest to, że osoby wolontariusze w naszym badaniu różniły się od ochotników pod względem czynników ryzyka seksualnego dla chlamydii. Jednak osoby niewydolone stanowiły grupę, która była w większości aktywna seksualnie, która miała nowych partnerów seksualnych w ciągu ostatnich 90 dni i których partnerzy nie używali prezerwatyw. W związku z tym ryzyko zakażenia chlamydiami mogło być tak wysokie, jak u osób z naszego badania.
Chociaż amplifikowane testy DNA są droższe od tradycyjnych testów niekulturalnych, oszczędności związane z tym, że lekarz nie musi zbierać próbek z badania miednicy, a zalety możliwości używania moczu jako próbki diagnostycznej mogą przeważać nad dodatkowymi kosztami testu .15 Ponadto wykazano, że badania próbek moczu za pomocą amplifikacji DNA są opłacalne, a leczenie zakażeń chlamydiami zapobiega poważnym powikłaniom, takim jak zapalenie narządów miednicy mniejszej, ciąża ektopowa i niepłodność.15,28,37
Podsumowując, nasze badanie wskazuje, że przy obecnie dostępnych ograniczonych środkach, młody wiek (25 lat lub mniej) byłby najlepszym kryterium, na którym można oprzeć program badań przesiewowych za pomocą badania DNA z amplifikacją moczu dla rekrutów armii płci żeńskiej i być może dla innych młode kobiety. Instytucja takiego programu kontroli może drastycznie zmniejszyć obciążenie chorobą chlamydiową w armii amerykańskiej i zapobiec chorobom spowodowanym tymi infekcjami.37
Finansowanie i ujawnianie informacji
Obsługiwane przez dotację (DAMD17-95-1-5064) z Departamentu Armii.
Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autorów i niekoniecznie są aprobowane przez USA Armia lub Departament Obrony.
Jesteśmy wdzięczni dr. Danielowi Scharfsteinowi, Mary Sheppard, dr Guillermo Madico i dr Annie Rompalo za pomoc statystyczną; do Kathryn Kacena w celu wprowadzenia danych; Diane Perkins, Sandra Leister, Dien Pham i Graciela Jaschek za wykonanie testów laboratoryjnych; do ppłk Cynthii Dodd, ppłk (ret.) Delois Daniels i Kimberly Riley w leczeniu zakażonych kobiet i przetwarzania okazów; i Patricii Buist za pomoc w przygotowaniu manuskryptu.
Author Affiliations
Z Wydziału Chorób Zakaźnych, Johns Hopkins University School of Medicine, Baltimore (CAG, MRH, BP, TCQ); Walter Reed Army Institute of Research, Washington, DC (KLC, JCG); Działalność Departamentu Medycznego US Army, Fort Jackson, SC (DAE, RMH); Henry M. Jackson Foundation, Rockville, Md. (JCG); Centrum Medyczne Womack Army, Fort Bragg, NC (KTM); oraz Narodowy Instytut Alergii i Chorób Zakaźnych, National Institutes of Health, Bethesda, Md. (TCQ).
Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr Charlotte Gaydos w Wydziale Chorób Zakaźnych, Johns Hopkins University, 1159 Ross Research Bldg., 720 Rutland Ave., Baltimore, MD 21205.
[więcej w: diklofenak, bisoprolol, agaricus ]
[hasła pokrewne: acidolac baby krople, niepełny wzwód, zapalenie nasieniowodu ]